De Morganovy Zákony
De Morganovy Zákony. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.
Prezentováno Zaklady Digitalni Techniky
De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:Když se vrátíme k matematickému zápisu:
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. . Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:. Když se vrátíme k matematickému zápisu:
De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu:
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu:. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:.. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací... De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.
Když se vrátíme k matematickému zápisu:. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:.. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
Když se vrátíme k matematickému zápisu:.. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu:.. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:.. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu:. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:.. Když se vrátíme k matematickému zápisu:.. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu:. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.
Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny... Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:
Když se vrátíme k matematickému zápisu: Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.
Když se vrátíme k matematickému zápisu:.. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou... De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace... De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace:
De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace.. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Když se vrátíme k matematickému zápisu:. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto:. Když se vrátíme k matematickému zápisu:
Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Když se vrátíme k matematickému zápisu: De morganovy zákony de morganovy zákony udávají duální vztahy mezi konjunkcí a disjunkcí výroků tak, že použijeme negace. De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou.
Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: Když se vrátíme k matematickému zápisu: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny.. Negace součinu je rovna součtu negací, negace součtu je rovna součinu negací.
Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: Mějme množiny , a ′ nechť označuje doplněk dané množiny. Potom platí vztahy ′ = ′ ′() ′ = ′ ′formální vztahy pro logické operace: De morganovy zákony určují vztah mezi sjednocením, průnikem a doplňkem množiny a další se zabývají matematickou logikou. Když se vrátíme k matematickému zápisu:. Tomu, co jste si teď prakticky zkusili, zapsali a zjistili, se vznešeněji říká de morganovy zákony, a formulují se takto: